Відмовили у видачі кредиту: 8 причин відхилення запиту

Тема позикових коштів стає як ніколи актуальною: за часів бурхливого коронавируса потрібно протриматися, поки спаде хвиля пандемії, і економіка увійде в звичне докарантінное русло. З варіантів кредитування, як правило, розглядаються два основних: банки і мікрофінансові організації (МФО). Кожен з них має свої плюси і мінуси, а основний з недоліків – не всі заявки на позику схвалюються. Так що мова піде про причини відмови в кредиті як в банках, так і в МФО, але головне про те, як несхвалення уникнути.

ЯК РОЗГЛЯДАЮТЬ ВАШУ ЗАЯВКУ.

Одне з ключових відмінностей між банками і мікрофінансовими компаніями полягає в тому, як і хто приймає рішення про схвалення позики.

Обробка заявок може бути декількох видів:

Онлайн заява. Рішення про те: схвалити ваш кредит чи ні, приймається дистанційно, причому не людиною, а спеціальною програмою. Такий варіант практикується в МФО. Але це рідкісна послуга для банків, доступна тільки для постійних і перевірених клієнтів з високим рівнем доходів.

Особисте звернення в офіс. Найбільш поширена послуга для банків. А ось МФО все частіше від неї відмовляються, віддаючи перевагу дистанційного обслуговування клієнтів.

Змішаний тип. Коли ви надсилаєте свою заявку онлайн, але в разі її схвалення, вам потрібно особисто з’явитися в офіс, для подальшого оформлення кредиту та отримання грошей. Часто застосовується в банках. У МФО таку послугу замовляють ті, хто потребує кредит не на карту, а в готівки, але при цьому хоче заздалегідь знати: чи схвалять йому позику.

Уже з одного тільки фактора – як саме розглядається заява – можна зробити висновок, що ймовірність відмов у кредиті буде куди менше у МФО. Адже тут людський фактор зведений до мінімуму. Машина обробляє сухі дані і видає результат. При цьому схвалення позик навіть в МФО не буває стовідсотковим. А компанії не зобов’язані повідомляти вам на підставі чого вони прийняли таке рішення. У банку це зробити простіше: вам можуть пояснити, чому відмовили в кредиті і якими саме критеріями ви не відповідаєте, але все одно робити цього не зобов’язані. Але перш ніж звертатися в будь-яку фінансову установу, краще заздалегідь знати, до чого готуватися і що саме може стати причиною відмови.

ВІКОВИЙ ФАКТОР.

Кредитні компанії виставляють потенційним клієнтам вікові обмеження. Чим це обумовлено? Хочемо ми цього чи ні, але варто зізнатися, що змінюємося з роками не тільки в плані зовнішності, але і в своєму ставленні до грошей. Молодість безтурботна і не завжди готова відповідати за свої вчинки. Не кажучи вже про те, що і з доходами у юних громадян справи йдуть гірше, ніж у зрілих людей. Тому далеко не всі банки готові співпрацювати з клієнтами, ледь досягли повноліття. Так що якщо ви занадто молоді, не варто дивуватися, що вам відмовили в кредиті.

Є ще і верхня планка для отримання позикових коштів. У банках вона рідко піднімається до 70 років. Набагато лояльніше в віковому питанні МФО: компанії готові співпрацювати з громадянами від 18 до 75-ти.

ГРОМАДЯНСТВО І РЕЄСТРАЦІЯ.

Обов’язковою умовою при видачі позик в Україні виступає паспорт громадянина країни з реєстрацією. Так, інститут прописки у нас скасували, але цей пункт важливий для компаній, тому що є ще однією гарантією того, що боржника можна буде знайти. Позичати гроші нерезидентам – додаткові ризики і одна з головних причин несхвалення заявки.

У банках відсутність громадянства або реєстрації – підстава відмовити яка звернулася в кредиті. Але можна пошукати МФО, які проявлять куди більшу лояльність. Так, таких організацій трохи, але вони є.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ.

Офіційна запис у трудовій важлива, якщо ви звернулися за позикою в банк. Там і ваш трудовий стаж важливий, а схвалення кредиту ґрунтується на вашому щомісячному доході. Довідку про зарплату, до речі, найчастіше вимагають пред’явити, якщо ви запросите солідний споживчий кредит.

У МФО до цього пункту належать значно лояльніше: довідок про доходи з вас не зажадають, але попросять все ж вказати ваш щомісячний дохід, щоб переконатися в платоспроможності.

ФІНАНСОВИЙ СТАН.

Цей пункт тісно пов’язаний з попереднім, але має свої нюанси. Наприклад, якщо в банку у вас відкритий депозит на пристойну суму, але ви з тієї чи іншої причини не хочете його переривати, зате хочете отримати гроші в борг у тій же установі, то вважайте, що кредит у вас в кишені. В інших випадках з вас можуть зажадати підтвердити вашу спроможність. На неї вказує особисте майно: власний будинок, квартира, автомобіль. Якщо нічого подібного у вас немає, то у великому кредиті в банку вам відмовлять.

У МФО НЕ будуть прискіпливо цікавитися вашим фінансовим становищем, але перевірять його за своїми джерелами, а саме оцінять ваш кредитний рейтинг.

КРЕДИТНА ІСТОРІЯ І ЇЇ ВІДСУТНІСТЬ.

Якщо говорити простими словами, то кредитна історія (КІ) клієнта – це фінансова повість про те, де і коли він вже займав гроші і як потім розплачувався за позиками. Деяким здається, що якщо вони жодного разу в житті ніде в фінансових закладах не позичалися, то історія їх ідеальна. Це не так. Наприклад, якийсь громадянин, ні разу не звертався за позикою, а тут подав заявку на великий споживчий кредит і йому відмовили. “Як так?” – дивувався бідолаха. А все просто: банку не хочеться бути першопрохідцем в цьому питанні, тобто ризикувати своїми коштами, щоб перевірити, який саме ви позичальник.

Переваги завжди будуть на боці тих клієнтів, які вже брали в борг і вчасно заплатили по боргах. Відсутність кредитної історії – серйозний пункт для відмови в банківському позику.

Погана КІ.

Добре, з відсутністю кредитної історії розібралися, але виникає закономірне питання: а як бути в тому випадку, якщо вона є, але не в ідеальному стані? Припустимо, у вас кредит в банку, і ви кілька разів прострочили виплати по відсотках. Але гроші все одно потрібні, і ось ви наважуєтеся звернутися в іншу організацію. На жаль і ах, але в банках для вас уже запалено червоне світло при такому розкладі.

Інша річ МФО, хоча і не всі. Деякі спеціально пишуть в умовах, що кредитна історія важлива при прийнятті рішення. Але найчастіше на сайтах мікрофінансових компаній обмовляється, що у них можна розраховувати на кредит з будь історією: головне, щоб не було серйозних заборгованостей саме в тій організації, куди ви знову звернулися.

ПОМИЛКОВА ІНФОРМАЦІЯ В ЗАЯВЦІ.

Деяким здається, що якщо їх заявку обробляє бездушна машина, то і обдурити її не складе труднощів. Повірте, це як раз людини обдурити легше. Одна з найпоширеніших причин відмови в позиці як в банку, так і в МФО – це неправдива інформація в заявці. У сучасному світі про вас знають набагато більше, ніж ви навіть можете собі уявити. По рухах коштів з вашої кредитної картки легко відстежити ваші уподобання, щомісячний дохід, витрати та інше. Не кажучи вже про паспортні дані, які теж є в єдиній електронній системі, і вони легко перевіряються.

НАЯВНІСТЬ СУДИМОСТІ.

Конфронтація з законом – однозначний привід для відмови в кредиті в банку. Щоб розраховувати на позики, варто спочатку домогтися погашення, а потім і зняття судимості. І то, не факт, що в солідній установі видадуть великі гроші під хороший відсоток.

У плані позикових коштів до такої категорії громадян найбільш лояльні МФО. Так, тут видають суми поменше і під більш високий відсоток, зате не будуть прискіпливо розбиратися в вашої біографії.

ЯК УБЕЗПЕЧИТИ СЕБЕ ВІД ВІДМОВ В КРЕДИТУВАННІ.

Підіб’ємо підсумки у вигляді переліку рад, як саме отримати в борг, якщо не зі стовідсотковою гарантією (її вам ніхто не дасть), то з високими шансами на позитивний результат.

Уважно читайте умови, на яких надає позики та чи інша організація. Якщо банк відмовив вам у кредиті, тим більше повторно, то завжди вдасться знайти підходящу МФО, де можна взяти позику.

Ніколи не повідомляйте про себе неправдивих відомостей: їх легко перевірити, а от довіру до вас буде підірвано, що потім може позначитися на наступних зверненнях за грошима

Чи не запитуйте відразу максимальну суму на тривалий термін: чим менше ви хочете отримати в борг, тим вище відсоток схвалення вашої заявки.

Але навіть якщо і в МФО вам відмовили в кредиті, то буквально через годину-другу можна знову подавати заявку, чого не скажеш про банки. Ви, звичайно, можете продовжувати проявляти наполегливість, але, як показує практика, до бажаних результатів це не призводить.

І окремо відзначимо потенційних позичальників з низьким кредитним рейтингом. Так, це серйозна причина сумніватися: чи дадуть вам в борг ще раз, але і це – не вирок. Способи отримання грошей з поганою КІ доступні тільки в мікрофінансових компаніях, причому з їх допомогою можна не тільки вирішити свої фінансові питання, а й підвищити свій рейтинг, якщо, звичайно, ви проявите себе доброчесним клієнтом, який вчасно розплачується за рахунками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *